illuzyonist.com 2 Yaşında

illuzyonist.com 2 Yaşında
19 Nisan 2008 tarihinde yayına başlamasından itibaren kesintisiz olarak yayınına devam eden illuzyonist.com  bugün  itibari ile 2 yaşına basmış bulunmakta.


En son illuzyonist.com 6.ayını tamamladığında ve 1. yaşında bu tarz istatistiksel veriler ile durumu özetlemeye çalışmıştım. Şimdi güncel verilere bakarsak,


illuzyonist.com 2 sene içerisinde toplamda yaklaşık 5.5 milyon hit, 1.3 milyon sayfa gösterimi ve 100 bin birbirinden farklı ziyaretçi almış.
%95'i Türkiyeden oluşan ziyaretçilerin %39'u İstanbul, %10'u Ankara, %7'si İzmir %4'ü Bursa ve kalan şehirlerimiz olacak şekilde dağılmaktadır.

Günlük ortalama 200 tekil ziyaretçi alan illuzyonist.com'un ziyaretçilerinin %69'u Google aramalarından %10'u direk ulaşımlardan, %7'si Sihirevi.com'dan ve kalanlar çeşitli linklerden ulaşmıştır.

Üyelerimizin yaş dağılımı 10 ile 60 yaş arasında değişiyor. Çoğunluğun dağılımına baktığımızda geçen sene ile aynı şekilde 16-20 ve 21-25 yaş gruplarında yoğunluk gözükmekte. Geçen sene 360 üyemiz varken şuan 620 üyemiz bulunmakta. Üye sayısındaki bu artışa yakın zaman içerisinde yayınlanan Yetenek Sizsiniz yarışmasında illüzyonistlerin yer almaları katkı sağladı. Gönderilen yazı oranında yine bir düşüşle beraber toplam 500 gönderilmiş yazıdan 200 tanesi gerekli kriterlere sahip bulunup yayına alınmış durumda.

Toplamda 500 bin'den fazla kez ziyaretçiler tarafından okunan yazılarda yine en çok okunan ilk 3 yazı değişmedi.

"Kaşık Bükme Numarası ve Açıklanışı" başlıklı yazı 10000'den fazla okunma sayısı ile birinci sırada. Peşinden yaklaşık 9900 okunma sayısı ile "Mental Akıl Okuma Numarası", 9500 okunma sayısı ile "Para Kaybetme ve Açıklaması" başlıklı yazılar gelmekte.İçerik çeşitlerine bakarsak illuzyonist.com içerisinde şu anda 18 adet haber yazısı, 121 adet video yazısı, her yazıda ortalama 4 video olduğunu düşünürsek 484 farklı video, 8 illüzyon malzemesi tanıtım yazısı, 9 kitap tanıtım yazısı ve 32 illüzyon ile ilgili ipucu içeren yazı bulunmakta.

Bu değişiklikler dışında yeni olarak,

- Galeri sistemine artık resim ve fotoğraflarınız dışında videolarınızı da ekleyebilirsiniz. Şuan için sadece online video sitelerine yüklediğiniz videoları desteklese de kendi profil sayfanızda kişisel gösterileriniz veya sergilemek istediğiniz diğer videolarınızı diğer illüzyon meraklıları ile paylaşma şansınız bulunmakta.

- illuzyonist.com Facebook Sayfası açıldı. Siz de kendinizi illuzyonist.com Facebook sayfası Fan'ı olarak ekleyip destekleyebilir ve daha fazla illüzyon meraklısına ulaşabilmek için kendi arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca sadece bu facebook sayfası üzerinden yakında duyurulacak çok özel fırsatları da yakalama şansınız olacak.

- Ayrıca sayfaların daha hızlı açılabilmeleri için altyapıda ve daha kolay kullanım sağlaması adına sağ kolon tasarımı üzerinde bazı ufak iyileştirmeler yapıldı.

Şimdilik yenilikler bu kadar, fakat takip etmeye devam edin... ;)

Aradan geçen bu 2 sene ile ilgili olumlu veya olumsuz her türlü görüşünüzü bu mesaj altına yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

Emeği geçen herkese teşekkürler...


Haber

2.1/5 (Toplam 141 oy)


 


Yorumlar

Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0126 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 6 ziyaretci bulunmakta.