illuzyonist.com 6. Ayını Tamamladı

illuzyonist.com 6. Ayını DoldurduEvet değerli illüzyon meraklıları ve illüzyonistler, illuzyonist.com açılalı tam tamına 6 ay oldu. Yayına başladığı 19 Nisan 2008 tarihinden itibaren sizlerin katkısı ile büyük bir hızla gelişerek birçok değişiklik yaşandı. Şimdi isterseniz bu değişikliklere göz atalım;Öncelikle elde ettiğimiz istatistiksel verilere göz atarsak açılıştan itibaren illuzyonist.com şuana kadar yaklaşık 610000 hit, 100000'den fazla sayfa gösterimi ve 17000'den fazla birbirinden farklı ziyaretçi aldı ve her ziyaretçi sitede ortalama 5 dakika zaman geçirdi.

%96'sı Türkiyeden oluşan bu ziyaretçilerin, %44'ü İstanbul, %15'i Ankara, %10'u İzmir ve kalanlar çeşitli illerimiz olacak şekilde dağılmaktadır.

İlk aylarda günlük ortalama 60 farklı ziyaretçi alırken, son Ekim ayında en yüksek ortalamaya ulaştı ve bazı günler 500'ün üstünde farklı ziyaretçi ile Ekim ayının günlük farklı ziyaretçi ortalaması 200'e ulaşmış oldu. Buradaki rakamlara aynı kişilerin birkaç kez ziyareti dahil değil, tamamen farklı kişilerin oluşturduğu rakamlar.

Günümüzde popüler web sitelerinin aldığı ziyaretçi rakamlarına göre düşük gözüksede illüzyon gibi sadece belli bir hobi ve ilgi alanına ait özelleştirilmiş içerik içeren bir web sitesine göre oldukça yüksek. Ve giderek bu rakamların artış göstermesi Türkiyede illüzyon sanatına olan ilginin artış gösterdiğininde bir kanıtıdır.

Ziyaretçilerin yaklaşık olarak %40'ı Google aramaları ile sitemize ulaştı.
Geri kalan %60'lık grubu oluşturan ziyaretçilerin %50'si Sihirevi.com'da bulunan link ile, %25'i limk.com'da yayınlanan iki adet link ile, kalan %25 ise gelen ziyaretçilerin beğendikleri içerikleri çeşitli web sitelerinde ve forumlarda yayınlanmış oldukları linkler ve direk girişler oluşturmaktadır.

Bu oranlardan ise illüzyona meraklı kişilerin bu içeriğe çoğunlukla Google aramaları ile ulaşmaya çalıştığı, geri kalan ziyaretçilerin ise illüzyon ile daha önceden ilgisi olup Sihirevi aracılığı ile ulaştığı, ve popüler bazı konuların insanların oldukça ilgisini çekmesi sonucu çeşitli sitelerde yayınlanması ile ulaştığı gözlenebilir.


Ziyaretçilerin aylara göre üye olma rakamlarına bakarsak,
Nisan ayında 22, Mayıs ayında 39, Haziran ayında 17, Temmuz ayında 21, Ağustos ayında 22, Eylül ayında 32, Ekim ayında 11 yeni üye kayıt olmuş.


Ekim ayı daha bitmedi ama şuan toplam aktif 160 üyemiz bulunmakta ve gün geçtikçe üye sayımız artmakta. Bu üyelerimizin arasından 26 farklı üyenin şimdiye kadar göndermiş olduğu 180 adet içeriğin 85 tanesi onaylanmış ve aktif durumda.

Bu rakamları değerlendirirsek ortalama her gün 1 yeni içerik gönderilmiş, ama bu içeriklerden yarısı illüzyon meraklılarını ilgilendirebilecek ve değerli olduğu kanısına varılabilmiş. Tabiki bu rakamların içerisinde diğer yazılarla birleştirilmiş yazılarda bulunuyor. Bu nedenle %50'sinden biraz daha fazla değerli içerik gönderilmiş diyebiliriz. Eleme oranının bu kadar yüksek olmasının nedeni, gönderilen içeriklerin her seviyede illüzyon meraklısının ilgisini çekebileceği ve belli kurallara uyması için gereken niteliklerde olması zorunlu olduğundan dolayıdır. Ayrıca 160 üyenin sadece 26 tanesinin içerik göndermesi, çoğunluğun sadece yorumlarda bulunma veya içeriği takip etme amaçlı üye olduğuda anlaşılabilir. İllüzyon sanatının gelişebilmesi ve daha çok kişiye yayılabilmesi için gereken daha çok içeriğin toplanmasında diğer üyelerimizden biraz daha katkıda bulunmalarını illuzyonist.com adına rica ediyorum.

Toplamda 49000'den fazla kez, ziyaretçiler tarafından okunmuş yazılardan, en çok okunan "Kaşık Bükme Numarası ve Açıklanışı" başlıklı yazı 3600'den fazla okunma sayısı ile birinci sırada. Bu sayının bu kadar yüksek olmasının bir nedenide Limk.com ve birkaç başka web sitesinde ilgi çekici gündemdeki bir konu olması nedeniyle yayınlanması sonucu aldığı ziyaretçilerdir.

Peşinden yaklaşık 1900 okunma sayısı ile "Mental Akıl Okuma Numarası", 1750 okunma sayısı ile "Para Kaybetme ve Açıklaması" başlıklı yazılar takip etmektedir.

Bu rakamlardan da en çok ilginin oyun sırları açıklanmasında olduğu gözükmektedir.

Bildiğiniz gibi içerik gönderimi ve site içerisindeki paylaşımlara göre her üyemiz çeşitli fırsatlar için kullanabileceği puanlar kazanıyor. Üyelerimizin gönderdiği içeriklerden herbirinin puan değerleri farklı olduğu için gönderdikleri içerik sayıları ile farklı puanlara sahipler. İçerik sayılarına göre sıralarsak en çok içerik gönderen 3 kişi şu şekilde:

Erdem Yenliç 43 puana sahip ve 23 farklı içerik göndermiş,
Can Çekli 45 puana sahip ve 19 farklı içerik göndermiş
Doruk Molo 80 puana sahip ve 19 farklı içerik göndermiş.

Bu 6 aylık süre içerisinde altyapıda bazı değişiklikler yapıldı, bunların yanı sıra site içerisinde mesajlaşılabilmesi için mesaj sistemi eklendi. Çok yakında profil sayfalarınızda daha çok kişisel içeriği bulundurabilmenizi sağlayacak ve istediğiniz şekilde düzenleyebileceğiniz ekranlar ile başka yeniliklerde devreye girecektir.

Ayrıca sitede bulunan ama dikkatinizi çekmemiş olabilecek bazı sayfaları listelemek istiyorum,

-Rss Reader'ınız ile tüm içeriği takip edebilirsiniz. http://feeds.feedburner.com/illuzyonist

- Site Hakkında Sık Sorulan Sorular
- Site Kullanım Sözleşmesi
- Site Gizlilik Sözleşmesi
- Site Hakkında, Kategoriler ve Puan Sistemi Hakkında Ayrıntılı Bilgi
- Site hakkında basında yayınlanan haberler
- illuzyonist.com Duvar Kağıtları
- Kendi sitenizde yayınlayabileceğini illuzyonist.com bannerları

Puan sistemi ile ilgili detayları hakkımızda sayfasından alabilirsiniz ama şunu belirtmekte yarar olduğunu düşünüyorum.
60 puan'a ulaşan herkes isminiz@illuzyonist.com şeklinde ücretsiz 6 aylık email adresi kazanıyor. Ayrıca puanınız ne kadar yükselirse belirtilmemiş birçok fırsattanda yararlanma şansını artıyor.

Yukarıdaki 6 aylık istatistiksel değerlendirmeleri ve gelişmeleri buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Umarım bundan sonrada büyük bir hızla sizlerinde katkısı ile illuzyonist.com dahada gelişip ilerleyecektir. Görüşlerinizi bu yazıya yorum olarak belirtirseniz sevinirim.

Katkıda bulunan herkese tekrar teşekkürler...


Haber

2.1/5 (Toplam 127 oy)


 


Yorumlar

Ne diyelim hayırlısı olsun başarıların devamını dilerim :)
bu site için emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler.. .çok güzel bir site.
Tebrik ederim
Sevgili kardeşim Doruk,altı ay gibi kısa bir sürede bu başarıyı yakaladığın için tekrar tebrik eder devamını dilerim.İnanmak bence yeterli..inanıyorumki çok daha güzellikler olacak..
Tebrikler , Başarılarınızın Devamını Temenni Ederim
Sevgilerimle
Emre AKPINAR.
Başarılarınızın devamını dilerim...
Sihirkolik oldum,ayrılamıyorum. Lütfen yardım edin::::)))))
Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0314 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 2 ziyaretci bulunmakta.