illuzyonist.com 1 Yaşında

illuzyonist.com 1 Yaşında
Evet değerli illüzyonistler ve illüzyon meraklıları bugün itibari ile illuzyonist.com 1. yaşına basmış bulunuyor. 1 sene önce 19 Nisan 2008 tarihinda yayına başlayan illuzyonist.com'da şimdiye kadar birçok değişiklik yaşandı. İsterseniz bu değişikliklere bir göz atalım;
En son illuzyonist.com 6.ayını tamamladığında bu tarz istatistiksel veriler ile durumu özetlemeye çalışmıştım. Şimdi güncel verilere bakarsak,

illuzyonist.com 1 sene boyunca yaklaşık 2.2 milyon hit, 550 bin sayfa gösterimi ve 54 bin birbirinden farklı ziyaretçi almış.

%81'i Türkiyeden oluşan ziyaretçilerin %41'i İstanbul, %10'u Ankara, %10'u İzmir %5'i Bursa ve kalan şehirlerimiz olacak şekilde dağılmaktadır.

Günlük ortalama 200-250 arası tekil ziyaretçi alan illuzyonist.com'un ziyaretçilerinin %55i Google aramalarından %12'si Sihirevi.com'dan, %11'i direk ulaşımlardan ve kalanlar çeşitli linklerden ulaşmıştır.

Üyelerimizin yaş dağılımı 10 ile 60 yaş arasında değişiyor. Çoğunluk 16-20 ve 21-25 yaş gruplarında bulunsa da her yaştan illüzyona meraklı insanların olduğu gözlenebiliyor. En son 6.ayda 160 üyemiz varken şuan 360 üyemiz bulunmakta. Yazı gönderen üyelerimizde herhangi bir değişiklik olmamakla beraber toplam gönderilmiş 270 adet yazıdan 130 tanesi aktif durumda.

Bu rakamlara baktığımızda içerik gönderim oranının değişmediği gözleniyor. Fakat gönderilen içeriklerin neredeyse yarısının aktifleştirilmemesi uygun kriterlere sahip içerik gönderilmediğini gösteriyor.

Toplamda 175 bin'den fazla kez ziyaretçiler tarafından okunan yazılarda yine en çok okunan ilk 3 yazı değişmedi.

"Kaşık Bükme Numarası ve Açıklanışı" başlıklı yazı 6700'den fazla okunma sayısı ile birinci sırada. Peşinden yaklaşık 4400 okunma sayısı ile "Mental Akıl Okuma Numarası", 4300 okunma sayısı ile "Para Kaybetme ve Açıklaması" başlıklı yazılar gelmekte.İçerik çeşitlerine bakarsak illuzyonist.com içerisinde şu anda 14 adet haber yazısı, 75 adet video yazısı, her yazıda ortalama 4 video olduğunu düşünürsek 300 farklı video, 7 illüzyon malzemesi tanıtım yazısı, 7 kitap tanıtım yazısı ve 22 illüzyon ile ilgili ipucu içeren yazı bulunmakta.

Genel olarak baktığımızda ilk 6 ayda yaşanan ziyaretçi sayısındaki yükseliş dahada hızlanmış bir şekilde devam etmekte. İçerik zenginleştikçe illüzyona merak duyan insanlarında sayısının artacağını düşünüyorum. Bu 1 sene boyunca illüzyon ile daha önce hiç tanışmamış kişileri illüzyon sanatı ile tanıştırabildiysek ve hoşlarına gittiyse ne mutlu...

Sizlerinde katkısı ile bu zengin içerik dahada artarak bundan sonrada illuzyonist.com'un ve Türkiyedeki illüzyon sanatına bakış açısının gelişmesi devam edecektir diye ümit ediyorum.


İstatistiksel değişikliklerin dışında site içerisinde başka değişikliklerde yaşandı;

- Galeri sistemi eklendi. Üye panelinizde bulunan Galeri bölümünden yeni medya ekleyerek profil sayfanızda görüntülenmek üzere, kendi fotoğraflarınızı veya illüzyon ile ilgili hoşunuza giden fotoğraf ve resimleri ekleyebilirsiniz.

- Artık üye panelinizden profil resminizi güncelleyebilirsiniz.

- Basında sayfası güncellendi.

Şimdilik yenilikler bu kadar, fakat en kısa sürede çok daha güzel özellikler ile illuzyonist.com karşınızda olacak...


Bu 1 sene ile ilgili olumlu veya olumsuz her türlü görüşünüzü bu mesaj altına yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

Emeği geçen herkese teşekkürler...

Haber

1.9/5 (Toplam 109 oy)


 


Yorumlar

TEBRİK EDERİM DORUK ÇOK MÜKEMMEL BİR SİTE GERÇEKTEN İŞİMİZE YARIYOR MÜMKÜN OLDUĞU KADAR ZİYARET ETMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

merhaba arkadaşlar yaklaşık ben bu siteyi 4.5 aydan beri takıp edıyorum cok mukemmel bır sıte gercekten ama şu soruma cevap bulamadım:Ben Bursada oturuyorum ve ilizyona çok merakım var
Bursada ilizyon malzemeleri satılan yerleri bulamıyorum okadar araştırdım bulamadım lütfen yardım edermısınız.(SİTE GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL  HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN.)

Merhaba Doruk ; İlluzyonist.com'un 1.yaşı hepimize kutlu olsun.Bu sitenin mimarı olarak sana teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.Sevgiler,Saygılar.
Suat arkadaşımızın sorusuna cevap ,Bursa'da değil Türkiye sınırları içerisinde şu anda illüzyon ürünleri satan tek bir mağaza bulunmaktadır.İllüzyona meraklı arkadaşlar İstanbul Bağdat caddesindeki Sihirevi isimli mağazayla irtibata geçerek, illüzyon derecesine göre çeşitli ürünleri temin edebilirler.Bu kadar kapsamlı ve güncel bir internet sitesini bize sunduğu için Sn. Doruk Molo arkadaşıma da teşekkürü bir borç bilirim.  
Sn.Doruk MOLO İllüzyon Sanatına Yaptığın Yatırımlarından Dolayı Seni Kutlar Ve Bu Gibi Çalışmalarının Devamını Dilerim..Yeni Yaşın Kutlu OLSUN.. :)
Sitemiz sonunda bir yaşına girdi.Bu arada kendi internet sitemde 3 yaşına girmiş durumda.
Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0215 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 2 ziyaretci bulunmakta.