Kart Hareketleri - Card Flourishes

İskambil Kartları"Playing Card Flourishes" Türkçesi ile kart hareketleri diyebileceğimiz dünyada birçok illüzyonist tarafından kullanılan teknikler vardır. Bu teknikler daha çok iskambil kartlarınızı keserken ve karıştırırken görsel olarak daha güzel gözükmesini sağlar. Eğer size kart oyunlarından hoşlanıyorsanız ve kendinizi biraz daha geliştirmek istiyorsanız bu teknikler işinize yarayabilir. 

Bazı teknikler basit olarak gözüksede uzun süreler boyunca çalışmanız ve tekrarlamanız gerekebilir.

Tabiki bu teknikler bir iskambil kartı oyununu sunabilmeniz için tek başlarına yeterli değillerdir. Öğrendiğiniz veya öğreneceğiniz kart oyunlarını sunarken bu tarz gösterişli teknikleri kullanırsanız izleyenler için daha etkili bir görüntü oluşacaktır.

Aşağıdaki oyunlarda göreceğiniz iskambil kartları Bicycle Marka kartlardır. Bicycle ile ilgili yazımızdan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İnternet üzerinde birçok kaynaktan buradakiler gibi değişik teknikler öğrenebilirsiniz. Şimdi bazılarını sıralayalım;

1-) Tek el ile desteyi kesme: En kolay olarak nitelendirebileceğimiz bir teknik. Bu teknik ile desteyi tek elinizle kesebilirsiniz.İki farklı anlatıcı tarafından aşağıdan izleyebilirisiniz.

Expert Village-One Handed Cut:


Bir başka anlatıcı:


2-)Card Spring: Türkçe karşılığı tam olarak kart fırlatma olmasada bu şekilde adlandırabiliriz. Bu teknik birçok kişi tarafından uygulanır ve genelde benzer bir mantıktadır. Bu teknikle bir elinizde bulunan desteden kartları teker teker diğer elinize doğru fırlatabilirsiniz.3 farklı anlatıcı tarafından aşağıdan izleyebilirsiniz. Kısaca özetlersek videolarda gözüktüğü gibi elinizdeki desteyi belli miktar içe doğru bükerek kartların diğer elinize doğru fırlamasına izin veriyorsunuz. Bunu hızlı bir şekilde yapıp aynı zamanda destenin olduğu elinizi diğer elinizden uzaklaştırdıkça ortaya daha güzel bir görüntü çıkıyor.

Expert Village-Card Spring 1:


Expert Village - Springing a Deck:


Başka bir anlatıcı:(Bu anlatıcı diğerlerinden farklı olarak kartların yatay olarak değil diyagonal biçimde bükülmesi gerektiğini savunuyor)
3-)Riffle Shuffle: Bu teknik desteyi karıştırmak için çok sık kullanılan yöntemlerden biridir. Kart oyunları oynayanların çok yaptığı bir harekettir. Herkesin kendine göre bir tekniği olmasına rağmen aşağıdaki videodanda bir yapılış tarzını öğrenebilirsiniz.Özetlersek, öncelikle desteyi iki parçaya ayırdıktan sonra iki parçayı masaya doğru düşürmeye çalışın. Ardından bu düşürme işlemini iki destenin uçları birbirine değecek şekilde gerçekleştirip videoda gözüktüğü gibi başparmaklarınız arkada ,diğer parmaklarınız ise ön taraflardan sıkıca tutarak ortaya doğru desteyi bükün. Sonra yavaşça destenin hareket etmesini sağlayacak şekilde elinizi gevşeterek hareketin gerçekleşmesini sağlayın.4-)Ribbon Spread: Bu teknik bir kart karıştırma veya kesme yöntemi değil. Daha çok elinizdeki desteyi göstermek için kullanabileceğiniz bir yöntem. Videoda birkaç yöntem ile desteyi göstermeyi ve döndürmeyi görebilirsiniz. Tabiki bunu yaparken kullandığınız iskambil kartları ve yaptığınız yüzey çok etkili. Bicycle veya benzeri bir deste ile kart illüzyonistlerinin kullandığı "Pad" adı verilen yüzeylerde yaparsanız çok büyük kolaylık sağlayacaktır.5-)Kart Şelalesi: Bu yöntem ile bir elinizde bulunan desteyi şelale görünümünde diğer elinize aktarmayı yapabilirsiniz.
Yukarıdakilere benzer daha birçok teknik ve hareket öğrenebilirsiniz. Link olarak birkaç tanesini daha sıralamak istiyorum.

Drop Cut : Bir kesme yöntemi

Boomerang: Gösterişli bir kart yakalama yöntemi

Card Spin On Finger: Tek parmak üzerinde kart döndürme yöntemi

The Swivel Cut : Başka bir kesme yöntemi

Butterfly Cut: Gösterişli ama zor bir kesme yöntemi

Triple Packet Cut : Başka bir kesme yöntemi

Quadruple Cut : 4 parçalı zor bir kesme yöntemi


Tekrar hatırlatmakta yarar var. Tüm illüzyon oyunlarında olduğu gibi bu teknikleride sergilemeden önce mutlaka bol bol pratik yapmayı unutmayın.

Haber

2.3/5 (Toplam 106 oy)


 


Yorumlar


ben bu videoları seyredemiyorum
BANA YAPILMIŞ BİŞEY Mİ BU YOKSA BAŞKALARIDAMI VİDEOLARI İZLİYEMİYOR:)
Arkadaşlar nerdeyes bir çok videoda bu sorun var hiç birine izleyemiyoruz.
hiç bir video calısmıo??**
evet videolar çalışmıyor

arkadaşlar videoları açmayı BULDUM ! sonuna linkler vermiş drop cut  gibi youtubeye girin drop cut yazın çıkar.              youtubeye girmek için: goggleye girin youtube giriş yazın youtubeye girdiniz :D
Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0114 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 3 ziyaretci bulunmakta.