Sihirli Sayılar Oyunu ve Açıklaması

Sihirli Sayılar
Sihirli Sayılar
oyununda öncelikle seyirci 8 adet sayı kartı arasından birini seçer. Kalan kartların üzerinde yer alan sayılara göre oyun tahtası üzerinde bulunan piyonunu hareket ettirir. Oyunun sonunda piyonun ulaşmış olduğu nokta ilginç bir şekilde ilk seçmiş olduğu kart üzerinde bulunan sayı ile aynı olur.
www.illuzyonist.com

Malzemeler: Bu oyunu yapabilmeniz için öncelikle aşağıda bulunan link'e tıklayarak içerisinde oyun tahtası ve sayı kartlarının resimlerinin bulunduğu Pdf formatındaki dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcınızdan kağıda çıktı almanız gerekmektedir. Ardından 8 adet sayı kartı bulunan 2.sayfayı kartların kenarlarından düzgün bir şekilde kesip kartları ayırmalısınız.

Oyun tahtası ve Sayı kartlarını indirmek için sağ tıklayıp farklı kaydet'e basınız(892KB)

Not: Eğer bilgisayarınızda PDF görüntüleyici yoksa Adobe Reader Kullanabilirsiniz.


Oyunun Açıklaması:
Bu oyun aslında tamamen kendi kendine çalışan bir oyundur. Adımları uygun bir şekilde takip ettiğiniz takdirde oyun düzgün bir şekilde gerçekleşecektir.
www.illuzyonist.com
1-) Öncelikle seyircinize elinizde kapalı bir şekilde duran 8 adet kart arasından birini bakmadan seçmesini söyleyin. Seçilen kartı bir kenara ayırıp oyuna devam edin.

2-) Piyon yerine kullanacağınız herhangi bir ufak cismi (kağıt parçası, ufak plastik pul vb...) seyircinizden oyun tahtasında bulunan üzerinde "BAŞLA" yazan 2 adet siyah başlangıç noktalarından herhangi birini seçip yerleştirmesini söyleyin.

3-) Kalan 7 sayı kartından herhangi birini seçip üzerinde renk ve sayı değerine göre piyonu hareket ettirmesini söyleyin. Hangi renk sayının hangi yöne gitmesi gerektiği oyun tahtası üzerinde belirtilmiştir. Örneğin kırmızı 2 kartı çıktığı takdirde bulunduğu yerden 2 adım yukarı çıkması gerekmektedir. Veya Sarı 4 çıktığı takdirde 4 adım aşağı gitmesi gerekmektedir.
www.illuzyonist.com
4-) Tüm kartlar bitene kadar rastgele bir şekilde hepsi seyirci tarafından seçilir ve 3. adımda anlatıldığı gibi piyon hareket ettirilir.

5-) Piyon en son bulunduğu noktaya ulaşınca seyircinin oyun başında seçmiş olduğu kart açılır ve ilginç bir şekilde seçtiği karttaki sayı ve renk o an bulunduğu noktadaki ile aynı çıkacaktır.

Kendiniz birkaç kere pratik yaptıktan sonra kolay bir şekilde arkadaşlarınıza yapabilirsiniz.
www.illuzyonist.com
İyi Eğlenceler...

Haber

2.3/5 (Toplam 104 oy)


 


Yorumlar

GÜZEL ÇALIŞMA
Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0203 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 4 ziyaretci bulunmakta.