Bicycle Oyun Kartları

Bicycle Deste

Bicycle® Playing Cards Türkçesi ile Bicycle Oyun Kartları US Playing Card Company tarafından 1885 yılından beri üretilen oyun kartları modellerinden biri. Özellikle Amerika'da bir çok Casino'da en çok kullanılan kartların üretimini bu firma yapmaktadır. İllüzyon dünyası içinde Bicycle çok önemli bir yerdedir.


Aynı zamanda Bicycle dışında Bee,Aviator,Tally Ho gibi birçok meşhur kart modelleri de bulunmaktadır.

Bee DesteAviator DesteTally HoDiğer modeller ile ilgili ayrıntılı bilgiyi US Playing Card Company'nin resmi sitesinden edinebilirsiniz.

İllüzyonistler kart oyunlarında bir çok marka ve modelde iskambil kartları kullanmaktadır. Fakat karşınıza en çok çıkacak model Bicycle olacaktır. Bicycle kartları yapıldığı malzemesi ,baskı kalitesi,desenleri,boyutları ve bunlara benzer birçok nedenden dolayı illüzyonistlerin bir numaralı tercihi olmuştur.

Aynı zamanda Bicycle çok tercih edilen bir model olduğu için özel amaçlar için üretilen kartlarda da Bicycle seçiliyor ve değişik renklerde,tiplerde,desenlerde Bicycle kartlar piyasaya sürülüyor.

Örnek olarak verirsek Ellusionist;

Black TigerGhostTally ho
Ellusionist bu piyasada en çok ses getiren Bicycle modellerini üreten bir firmadır.Black Tiger, Ghost, Masters Edition, Tally Ho Black Viper, Vintage gibi çeşitli özel tasarımlara sahip desteleri bulunmaktadır. Bir çok illüzyonist oyunlarını sergilerken artık klasik olarak kabul edilen Kırmızı ve Mavi Bicycle destelerinin yanı sıra bu özel tasarlanmış desteleri de kullanmakta.Daha ayrıntılı bilgi ve diğer modeller için Ellusionist'in web sayfasından bakabilirsiniz.

Eğer bu kartlardan edinmek isterseniz Türkiyeden Sihirevi, Yurtdışından ise başta Ellusionist olmak üzere birçok illüzyon malzemesi satan online alışveriş mağazalarından Bicycle ve diğer modellerdeki kartlardan edinebilirsiniz.


Haber

2.2/5 (Toplam 209 oy)


 


Bu ürüne "Bende Var" diyen üyelerimiz

Yorumlar

ben 15 yaşında bir ilizyon meraklısıyım ve bıcycle kullanıyorum gerçekten çok sağlam eni türkiyede satılanlara göre biraz geniş     olması bazı oyunlar için avantaj sağlıyor ben ilizyoa yeni başlamışlara  bu kartları öneririm  ben özel ilizyon kartları yerine normal kartlarla oyun yapayı tercih ediyorum bunun içinde bıcycle kullanıyorum
Kartlarla oyun yapacaksanız kesinlikle alınması gereken destelerdir bunlar, bizdeki Kızılay kartları na bakıp amerikada yılladır bu kartların kullanıldığını bilmek beni üzüyor içten içe. Genelde Poker Size olarak satılanların en'i geniş olur, eğer o boyda kart isterseniz, Bridge size olarak satılmaktalar aynı dizaynlar ile, elleri küçük olanlar genelde Bridge boy tercih ederler.
İskambil kartları ile oyun yaparken poker boyunda olanları kullanmanız gösterinize profesyonel bir görünüm sağlar. Ellerinizin ufak olması poker boyu kullanmanız için bir engel değildir. her iskambil "efekti" birden fazla teknik kullanılarak gerçekleştirilebilir. Yıllar içinde, birçok video ama ondan çok daha önemlisi "KİTAP.." inceleyerek, oyun ve efektlerin anlamını, seyirciye ne aktarmaya çalıştığınızı anlayınca, elinizin boyunun ya da anatomik yapısının ya da sadece belirli hareketlere yetenekli fizyolojiye sahip olmasının
bir engel teşkil etmediğini anlayacaksınız. Her iskambil hareketinin en az bir alternatifi olduğunu göreceksiniz.
Çoğunuz gibi ben de "kızılay" kartları ile başladım, ama 70'li
yıllarda Kızılay'ın kartları Avusturya'nın dünyaca ünlü firması Piatnik'ten ithal edilirdi...
Bugün önereceğim kartlar: Öncelikle Bicycle poker boyu ve masa iskambil sihirbazlığı yapıyorsanız kırmızı rengidir. Bicycle, 90'lı yıllarda iskambil kartlarının kalitesini düşürmüştü, bugün yeniden eski kalitesine ulaştı. Bee ve Tally-Ho birbirlerine çok yakın "tuşe"si olan kartlardır, bir anlamda Tally-Ho, Bee'nin kenarı çizgili olanı dersek çok yanlış olmaz. Yalnız bir sorun var; son yıllarda bu sefer de Tally-Ho'ların kalitesinde bir düşüş var. Bu karşılaştırmaları rahat yapıyorum, çünkü 1980'lerden beri her 7-8 yılda bir bu üç modelden alıp bir kenara koydum -aynen şarap mahzeni sahipleri gibi- ve aradaki farkı hissetmek kolay oluyor.
Bir de eskiden kullandığımız Aviator (önce briç boyu ile başlayıp sonra poker boyuna terfi etmiştik) ve ona çok yakın bir yüzeye sahip olan Steamboat var ama bugün daha çok sahne iskambil manipülatörlerine hitap ediyorlar. Son söz: Poker boyu neredeyse 100 yıldır kumar masasında söz sahibi olduğu için, aynı boydaki kartlarla sihir yaptığınızda etkisi hep daha çok olur..
Sevgilerimle

Bicycle kartları kaygan ve hızlı bir şekilde açılabildiği içinde kullanılıyor.Kartları iyi kullanan bir sihirbaz manipülasyon gösterilerindedebaşarılı olur.

benim adım ömer kurtoğlu 11yaşındayım ve amatörüm sihitbazlık bilen benimle payalaşbilirmi msnem gencfb_krtoglu hotmail.com
arkadaşlar acaba bu kartların fiyatı nedir :)))
desteleri www.jookers.com adresindende temin edebilirsiniz
Gerçektende Çok güzel bir deste.Kart manipülasyonlarında çok faydası oluyor.
Yorum Yazabilmek Için Lütfen Giris Yapiniz
Bu sayfa 0.0249 saniyede gösterime hazirlanmistir!
Su an sitede 2 ziyaretci bulunmakta.